Sıkça Sorulan Sorular

 

<!--[if !supportLists]-->1.    <!--[endif]-->Hesap Eklerken Problem Yaşıyorum Öneriniz Nedir?

 

Bildiğiniz üzere instagram kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına üçüncü parti uygulamalarına belirli kısıtlamalar getirmektedir? Bunun sebebi ise kullanıcıların bilgi güvenliğini sağlamaktır. Hesapların kötü niyetli kullanıcıların eline geçmesini engellemek için aldığı bu önlem nedeni ile Aksiyon ve benzeri üçüncü parti uygulamalarına giriş yaparken genellikle iki farklı doğrulama gerektirmektedir. Aksiyon’a giriş yaptıktan sonra “Hesap Ekle” dediğinizde sizin instagram uygulamanıza bir uyarı gider ve “bu işlemi ben yaptım” demeniz gerekir. Ayrıca mailinize veya telefonunuza gelen doğrulama kodunu girmeniz gerekir. Bu işlemleri yaptıktan sonra tekrar hesap ekle kısmından giriş yapmayı denemelisiniz. Bu işlemi bir kaç defa denemeniz gerekebilir. Unutmayın bu sizin için olumsuz bir durum değildir. Instagram sizin güvenliğinizi sağlamaka dına böyle bir önlem almaktadır.

 

<!--[if !supportLists]-->2.    <!--[endif]-->Bir İşlemi Onayladığım Zaman Yükleniyor Ekranında Kalıyor ve Mavi Bir Animasyon Ekranda Dönüyor Ne Yapmalıyım?

 

Hesabınız ile giriş yaptığınız zaman panelde yapacağınız bir çok işlem seçeceği mevcuttur. Bu işlemlerin her birinde sistem kaydı gerçekleşir ve bunu yaparken ana ekranda yükleniyor anlamına gelen mavi çizgiler halinde dönen bir animasyon karşınıza gelir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir. Bu işlem biraz vakit alabilir. Yaklaşık 15-20 saniye beklemenizi öneririz. Ancak işlem gerçekleşmez ise ve ekran bu şekilde kalırsa sayfayı yenileyip işleminize devam edebilirsiniz.

 

<!--[if !supportLists]-->3.    <!--[endif]-->Konum Seçtiğim Zaman Yükleniyor Ekranı Kalıyor Ne Yapmalıyım?

 

Yukarıda da belirtilen mavi animasyon ile ifade edilen yükleniyor ekranı en çok konum ayarları yapılırken karşımıza çıkar. Bunun sebebi ise instagram uygulaması içerisinden veri çekimi sağlanması ve ayrıca da bu uygulamanın konum ayarlarını upload etmesidir. Yani bir kaç işlem ardı ardına yapılacaktır. Bunun için arada kesintiler olabilmektedir. Ekran takıldığı zaman sayfayı bir kaç defa yenilemeniz gerekebilir.

 

<!--[if !supportLists]-->4.    <!--[endif]-->Ayda Kaç Organik Takipçi Kazanırım?

 

Instagram kullanıcıları için en önemli argüman organik takipçidir. Bir çok Aksiyon kullanıcısının da amacı organik takipçi elde etmektir. 2019 Ocak ayında yapılan instagram güncellemesinden sonra üçüncü parti uygulamalarından gelen organik takipçi sayısında ciddi düşüşler olmuştur. Ancak yine de en az maliyet ile potansiyel hayran/müşteri kitlesine ulaşma adına en iyi yöntem budur. Ayda 500 ile 5000 arasında organik takipçi elde etmeniz mümkündür.

 

<!--[if !supportLists]-->5.    <!--[endif]-->Beyaz Ekran Sorunu Yaşıyorum Ne Yapmalıyım?

 

Instagram 2019 Ocak güncellemesinden sonra üçüncü parti uygulamalarına giriş yapan hesaplarda yaşanan sorunlardan biri de budur. Hesabınız Aksiyon’da kurulu iken yani Start yaptıktan sonra gün içerisinde mobil instagram uygulamanızda kendi profilinize veya farklı kullanıcıların profillerine tıkladığınızda karşınıza beyaz ekran çıkmaktadır. Bunun sebebi ise hesabınız Aksiyon’da kurulu iken günde binlerce işlem yapmakta ve bunu çok daha fazlası da veri akışı sağlamaktadır. Bu nedenle hesabınız instagram tarafından kilitlenebilmektedir. Karşılaştığınız bu beyaz ekran sorunu bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir. Hesabınız ile bir işlem yapacaksanız Aksiyon panelde işlemleri durdurup instagram uygulamanızdan yapacağınız işlemi yapıp Aksiyonu devam ettirebilirsiniz.

 

<!--[if !supportLists]-->6.    <!--[endif]-->Hedeflemeyi Neye Göre Yapıyor?

 

Burada dikkat etmeniz gereken iki durum var. İlki bir oto aksiyon havuzu oluşturmanız gerekliliğidir. Yani kullanıcı adı, etiket, konum, oto yorum, oto dm gibi özelliklerden bir havuz oluşturmanız ve daha sonra bu havuza yapacağınız işlemleri hedeflere göre karışık bir biçimde aktive etmenizdir. Yani şu tarz bir işlem yapmak mümkün değildir; yorumları sadece bir hedefe (sadece etiket gibi) göndermeniz mümkün değilir. Eğer yorum göndermek istiyorsanız aktive etiğiniz hedeflerin tamamına yani konum, etiket ve kullanıcı adı gibi aktif kaç hedefiniz varsa onlara gönderdiğini unutmayınız.

 

<!--[if !supportLists]-->7.    <!--[endif]-->Fligranı Nerede ve Nasıl Kullanabilirim?

 

Filigran, oto paylaşım robotunda zaman ayarlı paylaşımlarınızın üzerinde sizin belirlediğiniz bir amblemin dilediğiniz konumda yer almasını sağlayan bir yönetim aracıdır. Bu aracı şu an repost seçeneğinde kullanamayacaksınız ancak ilerleyen dönemde yapacağımız güncellemeler ile bu mümkün hale gelecektir. Ancak zaman ayarlı paylaşımlarınıza bunu yapmanız mümkündür.

 

<!--[if !supportLists]-->8.    <!--[endif]-->Hız Ayarlarını Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Hız ayarları için sabit rakamlar vermek mümkün değildir. Her hesap için bu rakamlar değişkenlik göstermektedir. Hesabın güncelliği, paylaşım sıklığı, aktifliği, mail ve telefon doğrulamasının olup olmadığı gibi parametreler önem arz etmektedir. Bunun için her hesap ayrı bir hız seçeneği belirlemek zorundadır. Biz yine de kullanıcılar için üç farklı yavaş, orta ve hızlı üç ayar seçeceği sunmuş bulunmaktayız. Ancak herhangi bir spam durumuna karşı net bir değer vermek mümkün değildir. Burada dikkat edilmesi gereken durum şudur, kesinlikle zaman ayar seçenekleri kullanılmalıdır. Yani Aksiyon 7/24 çalıştırılmamalı ve haftanın bazı günleri - günün bazı saatleri dinlenilmedir. Zaman ayar seçenekleri panelde oto aksiyonun içerisinde hesap ayarlarında Start-Stop butonun yanında yer alır.

 

<!--[if !supportLists]-->9.    <!--[endif]-->Abonelik Ücreti Dışında Sunucu, Proxy Gibi Ekstra Maliyetlere Katlanmak Zorunda Mıyım?

 

Tüm bu maliyetler bizim tarafımızdan karşılanacaktır. Siz ekstra hiç bir maliyete katlanmak zorunda  kalmayacaksınız.

 

<!--[if !supportLists]-->10.  <!--[endif]-->Hangi Ödeme Yöntemlerini Kullanabilirim?

 

Havale/EFT, Banka ve kredi kartı ve ATM ile ödeme yapabilirsiniz. Banka ve kredi kartı için Shopier üzerinden ödeyebilirsiniz, diğer ödeme yöntemleri için tarafımızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

<!--[if !supportLists]-->11.  <!--[endif]-->Bir Instagram Hesabı Ekledikten Sonra Onu Kaldırıp Yerine Başka Bir Hesap Ekleyebilir Miyim?

 

Aboneliğinizde kaç hesap sınırı var ise o kadar paket kullanabilirsiniz. Bir hesabı kaldırıp onun yerine yeni bir hesap eklemeniz mümkündür.

 

<!--[if !supportLists]-->12.  <!--[endif]-->Bir Abonelik Satın Aldıktan Sonra Aboneliğimi Yükseltebilir Miyim?

 

Tabi mümkündür, aradaki farkı ödeyerek yükseltebilirsiniz.

 

<!--[if !supportLists]-->13.  <!--[endif]-->Siteden Çıkış Yaptıktan Sonra Aksiyon Çalışmaya Devam Eder Mi?

 

Evet çalışır; Aksiyon bizim kendi kiraladığımız sunucular tarafından barındırıldığı için sistemi açık tutmak zorunda değilsiniz.

 

<!--[if !supportLists]-->14.  <!--[endif]-->Oto Aksiyon Tarafından Yapılan İşlemleri ve İstatistikleri Görebilir Miyim?

 

Evet görebilirsiniz, panele giriş yaptıktan sonra kayıtlar ve istatistikler kategorisine tıklayarak tüm verileri görebilirsiniz.

 

<!--[if !supportLists]-->15.  <!--[endif]-->Hesap Bilgilerimin Güvenliğini Nasıl Sağlıyorsunuz?

 

Aksiyon,  gizlilik ve güvenlik konularına son derece önem vermektedir. Öyle ki, Aksiyon'a eklediğiniz sosyal medya hesaplarınız; 2 farklı şifreleme yöntemi kullanarak sistem yöneticilerinin dahi çözemeyeceği bir şifreleme methotu kullanır. Sistemimiz ayrıca, sosyal medya hesabınızı/hesaplarınızı Aksiyon'a geçirirken ara sunucuya iletilen (gönderilen) bilgiler tamamen SSL 128 Bit ve alınan bilgi HASH edilerek 1 günlük çerez ( cookie ) oluşturulur. Bu işlem her gün kendini  tekrar eder. Kısacası hizmet politikamız ve kalite standartlarımız gereği, "Siz arkanıza yaslanın, gerisi Aksiyon'da" diyebiliriz.

 

16. Sıkça Beğeni Engeli Yemekteyim, Bunun Sebebi ve Çözümü Nedir ?

 

Instagram son güncellemeden sonra en çok beğeniye spam atmaktadır. Bunun için bu özelliği minimum düzeyde çalıştırmakta fayda vardır. Özellikle oto beğeninin algoritmik gönderimi çabuk algılanmaya başladığı için Aksiyon’da min. Hızda tutup gün içinde düzensiz aralıklar ile manuel beğeni de ekstra yapılabilir.