Aksiyon.org Kullanım Koşulları


Bu sözleşme aksiyon.org sitesinde satışa sunulan dijital ürünler ve hizmetler ile ilgilidir. Kapsamı, satışı yapılan ürünlerin ticarine dairdir. Satışı yapılan bu ürünler aksiyon.org ticari kimliği ile siz yani son kullanıcı arasında yapılan Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesidir. Bu sözleşme ismi geçen web sitesindeki sosyal medya araçları ve diğer dijital ürünlerini kapsamaktadır. Hukuki zemini son kullanıcıyı bağlayan bu sözleşme hükümleri satın alma işlemi gerçekleştiği anda geçerli olur.

 

Aksiyon Sosyal Medya Yönetim Aracı Lisans Sözleşmesi

 

Aksiyon Yönetim Aracı ve aksiyon.Org sitesinde satılan diğer ürünler 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun ve Milletlerarası Patent Hakları ile korunmaktadır. Sistem hiç bir şekilde üçüncü kişiler tarafından gerek kullanıcı adı gerek işlevsel olarak benzeri şekilde satışa sunulamaz. Aksiyon yalnızca bir kullanıcının isim, soy isim ve telefon numarasına tanımlanır yalnızca o kişi tarafından kullanılabilir. Doğacak üçüncü kişi sorunluluğu kabul edilmez ve tek muhatap olarak lisansın tanımlandığı kişi muhatap alınır.

 

<!--[if !supportLists]-->1.    <!--[endif]-->Lisans Kullanım Hakkına Dair:

 

Bu sözleşme gereği web sitesinde belirlenen fiyatlar doğrultusunda satışı yapılan dijital ürün belirli bir zaman aralığında belirli bir kullanıcı adına lisanslanır. Tarafımız yalnızca lisanslandığı kullanıcıyı muhatap kabul eder. Kesinlikle üyeliğin üçüncü kişiye izinsiz devri ve satışı yasaktır. Aksi durumda yaşanılacak problemlerden tarafımız sorumlu olmayacaktır.

 

<!--[if !supportLists]-->2.    <!--[endif]-->Güncellemelere Dair:

 

18.01.2019 tarihinde Version 01 olarak piyasaya sunulan bu ürün internet ortamı yönetim aracı olduğu için zaman zaman güncellemelere tabi tutulacak olup güncellemeler ile ilgili kullanıcı hiç bir işlem yapmayacak tüm güncellemeler tarafımızdan yapılacaktır. Ancak satın alan kullanıcı şimdiden tüm güncellemeler ile gelecek değişiklikleri kabul etmiş sayılacak ve güncel sürümü kullanmak zorunda kalacaktır.

 

<!--[if !supportLists]-->3.    <!--[endif]-->Telif, İade, Değişim, Devir ve Kullanım Hakkına Dair:

 

Aksiyon sosyal medya yönetim aracı sosyal hesaplarınızı yöneten ve sosyal medya kanallarının izin verdiği ölçüde işlem yapmaya izin veren bir sistemdir.  Instagram, Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya kanallarının yapacağı güncellemelerden dolayı sistem aksaklıkları yaşanabilir, duraksayabilir hatta sistem bir süre hiç kullanılmayabilir. Aksiyon sisteminin yani bizim dışımızda gerçekleşecek olan fonksiyon aksamalarından sorumlu olmadığımızı kabul etmiş sayılırsınız. Sistemin izin verdiği ölçüde fonksiyonları kullanmak durumundasınız. Bunun için satış gerçekleştiği andan itibaren hiç bir şekilde iade gerçekleşmeyecektir. Bazı sosyal medya hesapları aktivitesi düşük olduğu için ya da spamlı olduğu için giriş yapamayabilir. Bu sosyal medya hesabı ile ilgili bir durumdur. Tarafımızı ilgilendiren bir durum değildir. Çok nair yaşanan bir durumdur fakat gerçekleştiği takdirde aksiyon.org sitesi sorumluluğu kabul etmez.

 

Lisans süresi boyunca abonelik alan kullanıcı kullanım haklarını kalan zaman ölçüsünde sadece bir defa devretme hakkına sahiptir.

 

<!--[if !supportLists]-->4.    <!--[endif]-->Gizlilik ve Güvenliğe Dair:

 

Aksiyon,  gizlilik ve güvenlik konularına son derece önem vermektedir. Öyle ki, Aksiyon'a eklediğiniz sosyal medya hesaplarınız; 2 farklı şifreleme yöntemi kullanarak sistem yöneticilerinin dahi çözemeyeceği bir şifreleme methotu kullanır. Sistemimiz ayrıca, sosyal medya hesabınızı/hesaplarınızı Aksiyon'a geçirirken ara sunucuya iletilen (gönderilen) bilgiler tamamen SSL 128 Bit ve alınan bilgi HASH edilerek 1 günlük çerez ( cookie ) oluşturulur.

 

Ayrıca kayıt olurken tarafımıza sunduğunuz kişisel bilgileriniz kimse ile paylaşılmaz. Sosyal medya hesaplarınız bizim tarafımızdan kullanılamaz. Yalnızca tarafına lisans tanımlı kullanıcı o hesap bilgilerine erişebilir.

 

<!--[if !supportLists]-->5.    <!--[endif]-->Yazılıma Dair Kısıtlamalar:

 

Lisans hakkına sahip kullanıcı kesinlikle üçüncü bir kişiye Aksiyon’u kiralayamaz ve satamaz. Yalnızca bayilik alan kişiler tarafından satışı belirli komisyon ile gerçekleştirilebilir. Tersine mühendislik, hack, crack vb işlemler ile kesinlikle Aksiyon üzerinde işlem yapılması yasaktır. Aksi durumda lisans ücretinin 8 katı maliyeti ödemeyi kabul etmiş olursunuz. Bunun haricinde gelecek tüm hukuki sorumluluklara da katlanmak durumunda kalırsınız.

  

<!--[if !supportLists]-->6.    <!--[endif]-->Destek ve Yardım Hakkında:

 

Aksiyon yönetim ekibi yalnızca ticket yöntemi ile yani sistemin içerisindeki destek bölümü ile destek vermeyi Vaad eder. Bunun dışında canlı destek, WhatsApp desteği ve telefon desteği tamamen yönetimin insiyatifine bağlı olarak değişir. Aksiyon web sitesi üzerindeki iletişim bilgileri hariç attığınız hiç bir destekten doğan problemler Aksiyon yönetimini bağlamaz.

 

<!--[if !supportLists]-->7.    <!--[endif]-->Aksiyon’un Kullanımına Dair:

 

Aksiyon kullanımı ve rehberi web sitesi üzerinde mevcuttur. Ancak sosyal medya kanallarının yaptığı güncellemelerden dolayı aksiyonun hızı, etiket sınırı, paylaşım sınırı, gibi bir çok teknik ayar kullanıcıya bağlı olarak belirlenmelidir. Aksiyon içerisindeki öneriler sadece kullanıcının işini kolaylaştırmak ve örnek olması amacı ile sisteme girilmiştir. Herhangi spam ve ban durumunda kesinlikle sorumluluk kullanıcının kendine aittir.

 

<!--[if !supportLists]-->8.    <!--[endif]--> Kampanya Mesajı, SMS ve Mail İle Bilgilendirmeye Dair:

 

Aksiyon aboneliği satın alan, lisans devri alan kişi kampanya, yeni ürünler, kullanıma dair hatırlatmalar gibi bilgilendirme konularını SMS, Whatsapp, Mail gibi dijital araçlar ile almayı kabul etmiş sayılır. SMS bilgilendirmesi abonelik satın alındığı an kabul edilmiş sayılır. Bilgilendirmeyi almak istemiyorsa gelen mesaj üzerindeki yönlendirmeye göre sms alımı kapatılabilmektedir.

 

<!--[if !supportLists]-->9.    <!--[endif]-->Aboneliklerin Bir Üst Pakete Yükseltilmesine Dair:

 

Abonelik iki şekilde yükseltilebilir. İlki aylık ikincisi ise sosyal medya hesap sayısı. Paket yükseltme işlemi aradaki fark ödenerek yapılabilmektedir.

 

10. Genel Politikalar, İhlale Dair ve Tek Taraflı Lisans İptali

 

Satın alınan lisans kesinlikle TC yasalarına aykırı olarak kullanılamaz. Diğer sosyal medya kullanıcılarını rahatsız etmek ve onur kırıcı paylaşımlarda bulunmak yasaktır. Aksiyona kayıt olurken isim soy isim, telefon numarası, mail vermek zorunludur. Kullanıcı aboneliği tanımlanırken lisans bu bilgilere tanımlanmaktadır.

 

Aksiyon.org ekibine sözlü veya sesli hakaret, argo sözcük vb. kullanımlarında, ilgili üyenin hesabı ÜCRETİ İADE EDİLMEDEN iptal edilir. Aksiyon sosyal medya aracında yaşadığınız sorunları bizimle paylaşmadan, internet veya fiziksel ortamda lehimize karalama içeren içeriklerin tespiti halinde ilgili üyenin Aksiyon'da bulunan hesabı içeriği kaldırana kadar askıya alınır.

 

11. Aksiyon Sosyal Medya Yönetim Aracı Lisans Sözleşmesi bu 11 maddeden oluşmaktadır.

 

Aksiyon yönetim aracını satın alan kişi sözleşmede geçen maddeleri ve gizlilik ilkelerini kabul etmiş sayılır.